Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПАТ «Запоріжгаз»

Адреса : 69035, м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7
Телефон : (061) 224-65-90
E-mail : zapgaz@zapgaz.zp.ua

Початок газифікації м. Запоріжжя співпав з піком розвитку металургійної галузі, тому спочатку управління “Запоріжгаз” було створено на базі газового цеху “Запоріжсталь”.

З квітня 1959 р. управління стало функціонувати самостійно. У складі першого колективу газовиків було всього 35 чоловік - організаторів і ентузіастів своєї справи. А вже через рік управління стало функціонувати самостійно. Перший блакитний вогник, що спалахнув в квартирах запорізьких металургів, став відправною точкою газифікації одного з найбільших індустріальних міст області.

На той період у газовому господарстві було всього три служби: аварійна, міських мереж і зрідженого газу і обслуговували вони 1 ГРП, 8 км газопроводів високого тиску і 10,1 км газопроводів середнього тиску.

Джерелом газопостачання Запорізької області є система магістральних газопроводів: „Шебелинка-Дніпропетровськ-Кривий-Ріг-Ізмаїл” а міст Бердянськ, Приморськ та сіл Бердянського району – „Таганрог-Маріуполь”.

У 60-ті роки починається масова газифікація міст і сіл області, збільшується кількість споживачів, переводяться на природний газ котельні, підприємства, об'єкти соціальної сфери і з'являються нові служби: контори експлуатації побутових газових приладів, механічна майстерня, лабораторія захисту.

У 70-ті роки обсяг реалізації природного газу становив 3 млрд. куб. м, в експлуатації знаходилося близько 600 км газопроводів, газифіковано 162 тис. квартир природним газом і 273 тис. квартир скрапленим газом.

14 березня 1994 р. відповідно до рішення Державного комітету України по нафті і газу державне підприємство “Запоріжгаз” було реорганізоване у відкрите акціонерне товариство з газопостачання та газифікації. Саме в той період підприємство, отримавши економічну самостійність, стало розвиватися інтенсивними темпами. Поліпшився соціальний захист працівників, з’явилась можливість впровадження світового досвіду та новітніх технологій із газопостачання й газифікації, удосконалення методик експлуатації і обслуговування газового господарства.

50 років поспіль газифікацією й газозабезпеченням м. Запоріжжя та області займається ПАТ „Запоріжгаз”. За цей час змінювались назва і структура підприємства, територія обслуговування, але незмінною залишається функція: газифікація та газопостачання споживачів регіону обслуговування.

Робота з будівництва газопроводів та споруд на них, газифікації квартир, технічного оновлення та модернізації продовжується. Матеріально-технічна база газового господарства стрімко розвивається. Обсяги обслуговування системи газопостачання з року в рік зростають.

Сьогодні до складу ПАТ “Запоріжгаз” входить 5 районних управлінь з газопостачання та газифікації і 37 цехів, служб та відділів головного підприємства.

На теперішній час природним газом у Запорізькій області забезпечено 308 промислових підприємств, 1671 суб’єкт господарювання, 293 бюджетні установи. 12 міст, 10 смт, 130 сіл, Це одне з найбільш динамічних та сучасних підприємств газової галузі України.

Одним із основних завдань, що стоять перед колективом підприємства – є безперебійне і безпечне газопостачання споживачів, ощадливе використання газового палива.

ПАТ „Запоріжгаз” – це сучасний потужний газотранспортний експлуатаційний комплекс, від безперебійної роботи якого значною мірою залежать не тільки функціонування багатьох галузей промисловості, але й комфорт у кожній квартирі.

КерівникТелефон
В.о. голови правління

Нікіфоров Дмитро Олександрович

222-74-02

224-65-88 ф

Заступник голови правління – головний інженер

Морозов Сергій Михайлович

222-74-03
Заступник голови правління з питань газопостачання

Руденко Олена Андріївна

222-74-09
Заступник голови правління з фінан-економічних питань

Гмиря Андрій Васильович

222-74-07
Головний бухгалтер

Єрмоленко Тетяна Сергіївна

222-74-10
Заступник голови правління з правових питань

Влас Тетяна Олександрівна

222-74-06
Заступник голови правління з матеріально-технічного забезпечення

Череватий Олександр Іванович

222-74-08
Черговий диспетчер222-74-54

222-74-55

 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua