Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
BAT "Херсонгаз"

Головне підприємство:
Україна, 73036, м. Херсон, вулиця Поповича, 3.

Тел.: 0552-32-76-21.
http://khersongaz.at.ua

Філії ВАТ Херсонгаз
1. Бериславська: м. Берислав, пров. Промисловий,1, тел.: (246) 7-51-81
2. Білозерська: смт. Білозерка, пров. Чаленко, 1, тел.: (247) 2-12-07
3. Каховська: м. Каховка, вул. Козацька, 4, тел.: (236) 5-78-01
4. Новокаховська: м. Нова Каховка, вул.Дзержинського, 41, тел.: (249) 4-20-67
5. Голопристанська: м. Гола Пристань, вул Ларіонова, 134, тел.: (239) 7-84-92
6. Цюрупинська: м. Цюрупинськ, вул.Гвардійська, 91, тел.: (242) 2-20-67
7. В.Олександрівська: смт. В. Олександрівка, вул. Комунальна, 38, тел.: (232) 2-16-50
8. Чаплинська: смт. Чаплинка, вул. Попова, 55, тел.: (238) 2-12-65
9. Каланчацька: смт. Каланчак, вул. Леніна, 70, тел.: (230) 3-27-96
10. Скадовська: м. Скадовськ, вул. Комсомольська, 163-а, тел.: (237) 5-22-68
11. Генічеська: м. Генічеськ, вул. Воровського, 198, тел.: (234) 3-20-45
12. ДП "Газпостач": м. Херсон, вул. Нафтовиків,176, тел.: (0552) 29-05-75
13. ДП "Херсонгазбуд": м. Херсон, вул. Поповича, 3, тел.: (0552) 31-51-51

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА

Історія створення ВАТ "Херсонгаз" починається з 1952 року, коли з республіканської контори скрапленого газу м. Києва до м. Херсона було завезено декілька десятків газових плит і балонів із скрапленим газом. Ці газобалонні установки безкоштовно були встановлені в приватному секторі міста Херсона. В 1953 році Херсонський Нафтопереробний завод розробив технологію й освоїв випуск скрапленого газу.

Це була передумова для створення на цій базі херсонської міжобласної контори скрапленого газу, яка й була заснована 16 грудня 1953 року.

В 1962 році до міста Херсона був прокладений магістральний газопровід. Почалося проектування газифікації міста природним газом.

У 1963 році було створено контору з природного газу "Горгаз". В першу чергу газифікувалися опалювальні котельні житлових масивів, багатоповерхові будинки і промислові підприємства. 1 жовтня 1975 року було створено Херсонське виробниче об’єднання газового господарства шляхом об’єднання двох підрозділів – обласного управління з експлуатації газового господарства та контори скрапленого газу.

Починаючи з 1975 по 1994 роки проведена певна робота з розвитку газифікації природним газом регіонів Херсонської області. У 1985 році закінчено будівництво та введено в дію експлуатаційну базу зберігання скрапленого газу в м. Н.Каховка, до якої скраплений газ транспортувався залізничними коліями. З Херсонського нафтопереробного заводу скраплений газ транспортувався газопроводом на Херсонську газонаповнюючу станцію в ємкісний парк.

Згідно з Указом Президента України від 15.06.93р. №210/93 "Про корпоратизацію підприємств" через корпоратизацію у грудні 1994 року було створено акціонерне товариство ВАТ "Херсонгаз". За час розвитку підприємства в області було утворено 15 філій з газопостачання та газифікації. Відкрите акціонерне товариство "Херсонгаз" забезпечує безаварійну експлуатацію систем газопостачання природного та скрапленого газу. Виконує функції транспортування та постачання природного газу, реалізації скрапленого газу за оптовими та роздрібними цінами всім споживачам області, а також виконує інші види діяльності, а саме: виготовляє технічну документацію на газифікацію об’єктів, житла, виконує монтажні роботи з прокладання газових мереж, встановлення газових приладів, лічильників обліку газу з підвищеним класом точності.

За останні роки створені:


    - лабораторія з контролю перевірки якості газу;

    - лабораторія контролю за засобами вимірювальної техніки на ГРС, ГГРП, ГРП та підприємствах;

    - сервісний центр з проведення планової повірки газових лічильників для населення та інших споживачів.


Постійно проводиться робота щодо поліпшення побутових умов працівників відповідно до вимог охорони праці. Крім цього всі підрозділи Товариства комп’ютеризовані, розроблено єдину систему співпраці як зі службами головного підприємства, так із філіями.

Особлива увага приділяється підбору, розстановці, підвищенню кваліфікації кадрів. Адже у газовій галузі необхідні фахівці високої кваліфікації. З цією метою створено учбово-курсовий пункт, в якому щорічно навчаються та підвищують кваліфікацію близько 300 робітників. З великою відповідальністю виконуються роботи із забезпечення технічного нагляду за будівництвом систем газопостачання, за технічним станом експлуатуючих газових мереж та обладнанням на них. Для цього переглядається пропускна потужність систем газопостачання, проводиться реконструкція та модернізація гідравлічних схем газопостачання міста та регіонів, впроваджується приладовий метод обстеження газових мереж та інші нові технології, оновлюється спеціалізований автотранспорт, інше обладнання.

У 2006 році за власні кошти підприємство виконало роботи, пов’язані з обліком споживання природного газу: збудовано дублючий вузол обліку газу на виході з АГРС-1 м.Херсона, збудовано дублючий вузол обліку газу на виході з АГРС с.Станислав Білозерського району, скомплектовано дублючий вузол обліку газу на виході з АГРС-2 м.Херсона.

Велика увага в Товаристві приділяється забезпеченню постійного технічного нагляду та обслуговуванню газотранспортних мереж, поточного та капітального ремонту контрольно-вимірювальних приладів, засобів контролю, автоматизації виробництва, якості зварювальних робіт та приладовому обстеженню газопроводів. Це сприяє підвищенню рівня безпеки експлуатації газового господарства та більш раціональному використанню газу. Для посилення ролі метрологічного забезпечення у ВАТ "Херсонгаз" створено службу метрології. Для організації контролю за будівництвом газопроводів, створено групу технічного нагляду, що входить до складу технічного управління, служба електрохімзахисту, яка проводить обстеження газопроводів щодо захисту їх від корозії.

Для безпечного та безперебійного постачання скрапленим газом населення та інших споживачів області створено Херсонську філію із забезпечення скрапленим газом. До її складу входить ГНС та шість ГНП, база збереження скрапленого газу. На філії діє повний цикл від приймання скрапленого газу на власній залізничній колії або по газопроводу з Херсонського Нафтопереробного заводу до відправки його у побутових газових балонах абонентам та іншим споживачам області.

Аварійна служба працює цілодобово, оснащена необхідним устаткуванням, приладами, є аварійний запас інструментів, матеріалів, засобів індивідуального захисту. Машини аварійної служби 104 оснащені радіозв’язком. Вирішується питання комп’ютеризації й автоматизації робочого місця диспетчера АДС. Карта м. Херсона в електронному вигляді й частини міста у збільшеному масштабі дають можливість у найкоротший термін визначити місцеперебування об’єкта, де сталась аварія, та оптимальні шляхи під’їзду до нього з метою оперативної локалізації та ліквідації аварійної ситуації. При експлуатації та підтримці технічного стану ГРП, ШРП, споруджених газопроводах, робітники служби підземних газопроводів щорічно проводять поточний та капітальний ремонт систем газопостачання. Впроваджується нове обладнання і технології, здійснюється експлуатація та ремонт складної системи газопостачання.

Служба експлуатації внутрішньобудинкового газового обладнання здійснюєтехнічне обслуговування газових приладів, пусконалагоджувальні роботи, заявочний ремонт.

На базі служби ВБГО створено навчально-курсовий комбінат з підготовки спеціалістів для виконання робіт у газовому господарстві. Професійна підготовка робітників, підвищення їх кваліфікації проводиться на власній базі навчально-курсового пункту. Для атестації зварників, слюсарів, створено технічний клас, який обладнано діючими приладами, макетами, стендами.

У 2004 році утворено технічне управління. До нього якого входить група інженерно-технічних працівників, які ведуть облік газового обладнання, газових мереж, що знаходяться в експлуатації, передбачають перспективу розвитку систем газопостачання області, впровадження нових технологій. Проводиться також значна робота щодо захисту металевих інженерних споруд, особливо газопроводів від корозії, діагностика газопроводів (з допомогою приладів, замість шурфових та бурових ручних робіт). Внаслідок зазначених заходів вдалося в кілька разів підвищити безпеку й ефективність функціювання об’єктів газозабезпечення, збільшити амортизаційний термін з 33 до 40 років.

Швидко йшли роки... На зміну ветеранам прийшли нові фахівці. І сьогодні колектив Товариства - це поєднання досвідчених працівників з молодими та енергійними робітниками, які сумлінно виконують свою роботу. Чисельність працівників підприємства складає 1877 чоловік. За високі трудові досягнення багато працівників об'єднання нагороджувалися урядовими винагородами: орденами Леніна, орденами "Трудового Червоного Прапора", орденом "Знак пошани" медаллю "За трудову доблесть", та іншими нагородами, почесними грамотами.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Посада
Працівник
Контактний телефон
Адреса електронної пошти
Голова правлінняЗангієв Альберт Георгійович
(0552)
32-76-21
41-70-83
Secretary@gaz.kherson.ua
Secretary2@gaz.kherson.ua
Перший заступник голови правлінняКрамаренко Володимир Борисович
(0552)
32-76-21
41-70-83
Secretary@gaz.kherson.ua
Secretary2@gaz.kherson.ua
Заступник голови правління з фінансівВолконська Валентина Миколаївна
(0552)
41-70-72
Заступник голови правління з економічних питаньПаляниця Зінаїда Іванівна
(0552)
41-70-73
plan@gaz.kherson.ua
Заступник голови правління з питань газопостачанняГолубєв Віталій Володимирович
(0552)
41-73-23
srg-prom@gaz.kherson.ua
Головний бухгалтерМалацковська Олена Вікторівна
(0552)
41-70-74
buhg@gaz.kherson.ua
Начальник юридичного відділуАвтонагов Ігор Вікторович
(0552)
41-70-76
Аварійно-диспетчерська служба
(0552)
32-76-35
dispetcher@gaz.kherson.ua
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua