Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПАТ «Житомиргаз»

Адреса: 10002, м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35
Сайт: http://zt.104.ua/
E-mail: office@ztgas.com.ua
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/104.UA
Телефон/факс: (0412) 42-27-47

Газифікація Житомирської області розпочалась в 1948 р. із введенням в дію ділянки магістрального газопроводу «Дашава-Київ».

Бердичів - перше місто в Житомирській області, яке отримало природний газ. Місто Житомир отримало природний газ в 1955 р.

В 1954 р. наказом № 115 від 21 травня «Про забезпечення дальшого розвитку газифікації міст України» були передбачені на 1955 р. ліміти на виготовлення проектно-кошторисної документації і будівництво відводу від магістрального газопроводу «Дашава-Київ» до м. Житомира.

Постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 1 липня 1955 р. № 822 м. Житомир включено до списку міст УРСР, що заново газифікуються природним газом в 1956-1960 роках.

За цей період передбачалось газифікувати 6500 квартир в будинках місцевих Рад, 1000 квартир, які знаходяться в особистій власності громадян, 1200 квартир у відомчому житловому фонді, а також побудувати 65 км міських газопроводів.

Виконкомом Житомирської міської ради депутатів трудящих 10 листопада 1955 р. прийняте рішення №803 «Про підготовку до пуску в експлуатацію мереж та об’єктів газифікації м. Житомира першої черги». В той же час було поставлено завдання щодо переведення на природний газ комунальної електростанції в місті Житомирі.

Спочатку функції по експлуатації газового господарства і реалізації газу виконував міськводоканал. А 16 грудня 1955 р. було створено виробничо-експлуатаційна контору «Житомиргаз». Ця дата є днем народження нашого підприємства.

На виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 22 серпня 1975 р. №400, наказу Міністра комунального господарства УРСР від вересня 1975 р. №299 та наказу Республіканського об’єднання по газопостачанню и газифікації «Укргаз» МКХ від 8 жовтня 1975 р. №1 на базі чотирьох виробничо-експлуатаційних контор: Бердичівської, Житомирської, Коростенської, Новоград-Волинської було створено Житомирське виробниче об’єднання газового господарства «Житомиргаз».

В 1976 р. було завершено формування обласного газового господарства шляхом приєднання окремих газових служб інших міст і районів області, які до того часу підпорядковувались районним житлово-комунальним підприємствам і забезпечували населення тільки скрапленим газом.

З метою удосконалення структури управління газовим господарством області наказами Республіканського об’єднання «Укргаз» №126 від 05.09.85 р. та Виробничого об’єднання «Житомиргаз» №139 від 25.10.85 р. було утворене Житомирське управління газового господарства, якому було передано служби: внутрішньобудинкового газового обладнання, аварійно-диспетчерська, підземних газопроводів, частина автотранспорту та служба обліку газу.

Відокремлення газових господарств від житлово-комунальної сфери і створення єдиної структури галузі різко змінило якість роботи газових господарств.

На Житомирщині почали будувати експлуатаційні бази в усіх районних центрах області, побудовано потужну газонаповнювальну станцію скрапленого газу з парком одночасного збереження 1000 тонн газу. Здійснювалось технічне оснащення газових господарств.

Відповідно до Указу Президента України «Про корпоратизацію підприємств» від 13 червня 1993 р. згідно з наказом Державного комітету України по нафті і газу від 11 березня 1994 р. №107 шляхом корпоратизації Державне підприємство по газопостачанню та газифікації перетворено у Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз», яке зареєстровано 20.07.94 р.

29.12.07 р. на позачергових загальних зборах акціонерів було обрано головою правління Ющенка В.І. Було також сформовано новий керівний склад товариства.

Велику увагу було приділено скороченню заборгованості споживачів за газ, поліпшенню обліку використання газу, технічному оснащенню виробництва, пошуку додаткових прибутків. Було створено і технічно оснащено 10 спеціалізованих бригад з будівництва поліетиленових газопроводів. Значно збільшено також чисельність абонентських служб, поліпшено умови їх роботи: оснащено сучасною комп'ютерною технікою, новим автотранспортом, поліпшено юридичне обслуговування.

Було вжито заходів щодо централізації матеріально-технічного забезпечення.

З 2010 року «Житомиргаз» - публічне акціонерне товариство.

Сьогодні ПАТ «Житомиргаз» — це потужне підприємство газового господарства, яке обслуговує 11,1 тис. км розподільних газопроводів і вводів, 570 ГРП, 1624 ШРП, 36,1 тис. домових регуляторів тиску газу, 1117 установок захисту газопроводів від електрохімічної корозії, 322,8 тис. квартир, газифікованих природним газом, і 168,5 тис. квартир, газифікованих скрапленим газом, 228,6 тис. побутових газових лічильників.

Колектив ПАТ «Житомиргаз» постійно перебуває в творчих пошуках: удосконалює структуру управління, впроваджує заходи зі збільшення прибутків і скорочення витрат, поліпшення умов виробництва.

Колектив Товариства нараховує 2964 працівників, які вміють не тільки добре працювати, а й активно використовувати своє дозвілля.

В газових підприємствах області організовано 10 спортивних команд з міні-футболу, в кожному УЕГГ діють творчі колективи художньої самодіяльності.
Керівник
Посада
Ющенко Валентин ІвановичГолова правління
Колесник Сергій ВолодимировичПерший заступник - головний інженер
Конюх Дмитро ВасильовичЗаступник з фінансово-економічних питань
Косенко Віталій СергійовичЗаступник з постачання та обліку газу
Орлик Едуард ВолодимировичЗаступник з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів
Власюк Анатолій ІвановичЗаступник з питань економічної безпеки

 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua