Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПАТ «Тисменицягаз»

Адреса : 77400 м. Тисмениця, вул. Вісконта, 3
Телефон : (03436) 2-12-55
E-mail : tysgaz@ukrpost.net

Історія підприємства бере початок в далекому 1956 р., коли в Станіславі було відкрито газову контору із забезпечення населення скрапленим газом у балонах. При Тисменицькому комунгоспі нагляд за «газовим господарством» здійснював на той час усього один працівник.

З утворенням у березні 1963 р. Міністерства комунального господарства України і комбінатів комунальних підприємств (ККП) в районних центрах та містечках було введено посаду начальника газового господарства при Тисменицькому ККП, який підпорядковувався конторі «Івано-Франківськгаз». Станом на 1 січня 1964 р. у Тисмениці вже було 380 газобалонних систем, з яких 378 - у квартирах. За рік було реалізовано 27 т скрапленого газу. Начальником газового господарства при Тисменицькому ККП був Г.Я.Никитюк.

Крім розширення мережі споживачів скрапленого газу в балонах, контора «Івано-Франківськгаз» (згодом увійшла до утвореного тресту «Облпромпобутгаз») розпочинає з 1963 р. роботи з газифікації квартир природним газом. До Тисмениці «голубе паливо» прийшло лише в 1966р., коли було побудовано перших 2,1 км газопроводу і підведено газ до 30 квартир. У той час кількість газобалонних систем у місті зросла до 678 одиниць, оскільки кількість споживачів скрапленого газу збільшувалась не тільки в Тисмениці, а й в навколишніх селах. Відповідно до розпорядження керуючого трестом С. Кліда конторою «Івано-Франківськгаз» на початку 1966 р. розпочато будівництво в Тисмениці станції скрапленого газу, яку було введено в експлуатацію 20 жовтня 1966 р. Начальником станції було призначено старшого інженера-диспетчера тресту Михайла Федоровича Логазу. А 1 лютого 1968 р. на базі Тисменицької станції з розливу скрапленого газу було створено виробничо-експлуатаційну контору «Тисменицягаз». Її завданням було забезпечення скрапленим газом за кільцевою схемою всіх населених пунктів області, ремонт і випробування балонів, безпосередня доставка балонів із скрапленим газом абонентам в Івано-Франківськ, Коломию та Тисменицю, відпуск газу комбінатам комунальних підприємств, а також монтаж газобалонних установок в колгоспах і радгоспах області. Про темпи росту забезпечення населення газобалонними системами свідчить хоча б той факт, що лише в 1970 р. такі системи були встановлені в 3741 квартирі, а їх загальна кількість становила 11733. У Тисмениці газобалонними установками користувалося 945 споживачів, які протягом1970 р. спожили 94,5 т скрапленого газу.

У наступні роки значно збільшуються кількість як газобалонних установок, так і мережа забезпечення населення природним газом. Зокрема, в 1975 р. конторі «Тисменицягаз» було виділено згідно з планом 533 тис.крб., з них: на газифікацію квартир природним газом - 102 тис.крб., на встановлення газобалонних систем - 431 тис.крб.

На початку 80-х рр. контору «Тисменицягаз» було реорганізовано у Тисменицьке управління з газопостачання та газифікації у складі відповідного обласного тресту. Згодом управління було реорганізовано в державне підприємство «Тисменицягаз», а в 1998 р. на його базі було створено відкрите акціонерне товариство «Тисменицягаз», головою правління якого обрали Є.П.Секрету.

Основні види діяльності Товариства: постачання та транспортування природного газу споживачам району, встановлення газовимірювальних приладів. За чотири роки діяльності ПАТ «Тисменицягаз» за допомогою коштів Міністерства сільського господарства України, бюджетних асигнувань і коштів населення було введено в експлуатацію 122,5 км підземних газопроводів. Якщо у 1990 р. газ був лише в 13 селах району, то станом на 2010 р. повністю газифікованли вже 35-сіл.

Основними напрямками діяльності ПАТ «Тисменицягаз» єезперебійне та безаварійне газопостачання, безпека споживання газу, нарощування темпів газифікації.

Надійна та безперебійна експлуатація газових мереж забезпечується постійним контролем працівниками служби підземних газопроводів за їх технічним станом та своєчасним усуненням виявлених витікань і пошкоджень -. Очолює її досвідчений спеціаліст та керівник Воробель Андрій Іванович.

Ритмічну роботу газових мереж забезпечують 124 ГРП, ШРП. Протяжність газових мереж становить 895,3 км. з дворовими вводами.

Цілодобово, у будні й свята виконує свої обов'язки аварійно - диспетчерська служба. А це - забезпечення безаварійної і безперебійної роботи систем газопостачання, локалізація аварійних ситуацій. Служба забезпечена автотранспортом, радіозв'язком, необхідним устаткуванням, матеріалами та запасними деталями.

На території району знаходиться 51 адміністративна одиниця: 48 сіл, 2 селища, 1 місто, з яких 75% — газифіковано.

Природним газом в районі користуються 17644 абоненти, в тому числі в містах - 3362; в селищах міського типу - 1749; в сільській місцевості - 12533. Встановлено 17191 газовий лічильник (97% від газифікованих квартир); домових регуляторів – 3878. Налагоджену роботу газового господарства забезпечує 37 одиниць автотранспорту.

Товариство проводить проектні та будівельні роботи з газифікації, здійснює ремонт побутових балонів.

У Товаристві збудовано нове сучасне приміщення аварійно-диспетчерської служби.

Велика увага приділяється питанням безпеки праці в системі газопостачання, широко впроваджується комп'ютерна техніка.

Керує ПАТ «Тисменицягаз» Довган Любомир Романович - талановитий керівник, відданий своїй справі, господар з безмежною турботою, впевненістю і знанням справи, який докладає всіх зусиль для процвітання та розвитку підприємства.

У технічному й економічному керівництві Товариством Любомиру Романовичу допомагають кваліфіковані фахівці, які є членами правління: головний інженер С.Є.Самуляк; головний бухгалтер Г.М.Гураль; заступник голови правління з фінансово-економічних питань Г.І.Гречкосій.

Чимало працівників Товариства нагороджені Почесними грамотами НАК «Нафтогаз України», ДК «Газ України», Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

КерівникТелефонАдреса електронної пошти
Голова правління
Довган Любомир Романович
(03436) 2-14-62
Головний інженер
Самуляк Степан Євгенович
(03436) 2-14-62
Головний бухгалтер
Гураль Ганна Михайлівна
(03436) 2-14-04
Заступник голови правління
з фінансово-економічних
питань
Гречкосій Галина Іллівна
(03436) 2-11-95
Електронна адреса
ВАТ «Тисменицягаз»
tysgaz@ukrpost.net
Диспетчерська служба(03436) 2-14-55
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua