Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПAT "Харківгаз"

Адреса : 61109 м. Харків, вул. Безлюдівська,1
Телефон : (057) 719-59-84, факс (057) 719-85-73
E-mail : office@oblgaz.kharkov.ua
http://kharkivgaz.com.ua

І. Історія розвитку ПАТ «Харківгаз»
Історія Публічного акціонерного товариства «Харківгаз» бере початок у листопаді 1975 року, коли на базі Харківської міжобласної виробничої контори по експлуатації газового господарства було створено міжрайонне виробниче об’єднання газового господарства «Харківгаз». У період з 1978 по 1980 рік виробниче об’єднання газифікувало 3 міста, 86 сіл та побудувало понад 1500 км. газопроводів. До 100 тисяч квартир було підведено природний газ.
Наступний період розбудови підприємства характеризувався покращенням експлуатації газового господарства та значним зростанням матеріально – технічної бази. З грудня 1991 року виробниче об’єднання «Харківгаз» було перейменовано в Державне підприємство по газопостачанню і газифікації «Харківгаз». У 1998 році на його базі було створено Відкрите акціонерне товариство «Харківгаз». 07 квітня 2011 року ВАТ «Харківгаз» перейменовано в Публічне акціонерне товариство «Харківгаз».
В новітньому етапі свого розвитку підприємство успішно виконує програму газифікації, розширює сферу своєї діяльності та приділяє увагу досягненню високої якості послуг. ПАТ «Харківгаз» обслуговує понад 16,6 тисяч кілометрів газопроводів, понад 1 млн. одиниць внутрішньобудинкового обладнання, 1128 газорегуляторних пунктів. Пріоритетним напрямком у будівництві газових мереж є розбудова поліетиленових газопроводів. Сучасне обладнання та висококваліфікований персонал забезпечують високу якість виконання робіт.
Сертифікат європейського стандарту ISO 9001-2001, отриманий ПАТ «Харківгаз» в 2004 році є підтвердженням якості послуг підприємства, ефективної організації виробничого процесу, широкого використання сучасного обладнання та впровадження новітніх технологій.
ІІ. Основні напрямки та показники діяльності підприємства
Злагоджена робота ПАТ «Харківгаз» забезпечується ефективним функціонуванням 11 відокремлених підрозділів підприємства, в тому числі 9 філіями та 2 управліннями газового господарства, які здійснюють постачання та розподіл природного газу споживачам Харківської області. Загальна кількість працюючих у ПАТ «Харківгаз» складає понад 3 тис.чол. Середній вік працівників становить 41 рік, а наймолодший – 18 років.
Щорічно підприємство транспортує близько 1,2 млрд. кубічних метрів природного газу, постачає природний газ понад 440 тисячам абонентам Харківської області, майже 2 500 об’єктам комунально-побутової сфери, 180 промисловим підприємствам та близько 730 бюджетним установам і організаціям. Рівень газифікації області складає 70,8%.
Види діяльності ПАТ “Харківгаз”
· Розподіл та постачання природного газу
· Будівництво та обслуговування газопроводів
· Виконання проектних робіт
· Виконання будівельно-монтажних робіт
Успішно поширюючи сферу своєї діяльності, підприємство надає населенню області ряд додаткових послуг:
· Повірка та ремонт побутових лічильників газу
· Ремонт та заміна газового обладнання
· Встановлення ГБО на автотранспорні засоби
· Встановлення побутових лічильників газу та додаткового газового обладнання.
ІІІ. Підвищення кваліфікації та навчання
З метою підтримки та розвитку професійної майстерності працівників в 2003 році у ПАТ «Харківгаз» створено навчальний центр з підготовки кадрів, де проводиться навчання за 8 – ма провідними професіями газової галузі.
Кожного року в рамках підготовки до опалювального сезону ПАТ «Харківгаз» проводить огляд – конкурс професійної майстерності серед бригад служб аварійно – відбудовних робіт. Мета конкурсу – обмін досвідом та широке впровадження у виробничу діяльність досягнень кращих бригад САВР по локалізації та ліквідації аварій, оцінка готовності бригад САВР до роботи в осінньо – зимовий період. Також, доброю традицією на підприємстві є проведення конкурсу професійної майстерності зварників та зварювальних ланок, мета якого - підвищення рівня підготовки, обмін досвідом, удосконалення роботи зварювальних ланок та конкурсу контролерів абонентних відділів дільниць та відділень відокремлених підрозділів підприємства.
Працівники ПАТ «Харківгаз» - носії потужної корпоративної культури, особливостями якої є високий професіоналізм та якісне виконання роботи.
Для підвищення культури обслуговування на підприємстві з 2008 року впроваджений Кодекс корпоративної етики.
ІV. Стратегія розвитку підприємства
ПАТ «Харківгаз» цілеспрямовано застосовує новітні комп’ютерні технології у виробничі процеси, що дозволяє підвищити ефективність праці, швидкість обміну інформацією та покращити роботу з абонентами. Нині автоматизовано всі основні виробничі та облікові процеси на підприємстві.
Стратегія розвитку ПАТ «Харківгаз» затверджена Політикою у сфері управління якістю на 2012 рік. Основними напрямками реалізації політики підприємства є:
- Стабілізація доходів за рахунок: отримання доходів від постачання природного газу всім категоріям споживачів у межах здійснених нарахувань, збільшення доходів від іншої діяльності, мінімізація ризиків, пов’язаних з бізнесом (бізнес – процесами), підвищення продуктивності праці.
- Оптимізація витрат: скорочення втрат природного газу та досягнення показника «Втрати природного газу = 0м3», удосконалення роботи у всіх сферах діяльності, виконання програми енергозбереження.
- Модернізація газових мереж регіону: заміна, санація та реновація підземних газопроводів із застосуванням поліетиленових технологій, впровадження новітнього та сучасного технологічного обладнання у системах газопостачання, удосконалення робіт з технічного обслуговування елементів газотранспортної системи, реалізація комплексних заходів щодо підвищення захищеності ГРП.
Впровадженими програмами підприємства є:
- Програма «Абонент», яка здійснює облік спожитого газу та розрахунки за нього, а також забезпечує контроль за споживанням газу по області.
- Програма фінансового та бухгалтерського обліку «Віртуоз», яка дозволила впорядкувати роботу з документами фінансової звітності та здійснювати попереднє планування бюджету підприємства.
Для забезпечення ефективного виробництва, а також надання послуг населенню та організаціям у ПАТ «Харківгаз» функціонують лабораторії, які атестовано й акредитовано Харківським державним центром стандартизації та сертифікації:
- Лабораторія з технічного обслуговування та ремонту побутових газових лічильників;
- Лабораторія з електрохімічного захисту та приладового обстеження газопроводів;
- Лабораторія електровимірювань;
- Лабораторія зварювання;
- Лабораторія з дослідження якості газу.
V. Основні принципи ПАТ «Харківгаз»
· Створювати атмосферу загальної зацікавленості, відкритості та творчості. Чітко формувати та доводити до кожного члена колективу цілі та завдання підприємства, основні напрямки його діяльності.
· Безперервно і постійно поліпшувати бізнес – процеси шляхами, які засновані на етичних нормах і повазі до людей, спільноти та довкілля.
· Кожен підрозділ підприємства, кожен працівник повинні робити маленький крок до покращення.
· Посилити позитивний імідж компанії, прагнути до постійного вдосконалення.

VІ. Керівництво ПАТ «Харківгаз»

Керівник
Телефон
Голова правління
Зленко

Володимир Володимирович
Приймальня: 719-59-84
Перший заступник голови правління –
головний інженер
Бескоровайний

Євген Вікторович
Приймальня: 719-85-73
Заступник голови правління
з фінансово – економічних питань
Максименко

Олена Юріївна
Приймальня: 719-85-58
Заступник голови правління
з правових питань
Гладир

Володимир Миколайович
Приймальня: 719-85-73
Т.в.о. заступник голови правління
з питань газопостачання
Гетьман

Ольга Олександрівна
Приймальня: 719-85-58
Заступник голови правління
з економічної безпеки
Безщасний

Олександр Леонідович
717-12-83
Голова Профспілки працівників
ПАТ «Харківгаз»
Василенко Ольга Миколаївна
719-85-70
Головний бухгалтер
Чеченець

Світлана Анатоліївна
764-91-92
Головний диспетчер
Федан
Максим Валерійович
719-85-61
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua