Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПAT "Київгаз"

Контакти
м. Київ
вул. Кіквідзе, 4б
тел.: (044) 495-04-04

Адреса корпоративного сайту
http://www.kyivgaz.ua

Зображення логотипу


Голова правління
ГОРОВИЙ
Сергій Олександрович

Історична довідка

Публічне акціонерне товариство «Київгаз» - компанія з 65-річною історією.
У 1945 році Рада Міністрів СРСР видала постанову про газифікацію української столиці в рамках великого проекту побудови магістрального міжміського газопроводу «Дашава - Київ». На виконання цієї постанови вже у 1946 році Рада Міністрів УРСР створила трест «Київгаз». У цей час у Києві почали працювати контори з експлуатації та будівельно-монтажних робіт для будівництва міських газорозподільних мереж і внутрішньобудинкової газифікації. Власне, це і стало початком розвитку столичної системи газопостачання.

У серпні 1947 року активізувалася робота з проектування газового господарства. Впродовж року в Києві було збудовано майже 75 км вуличних газопроводів та близько 65 км відгалужень до житлових будинків, комунально-побутових та промислових об‘єктів. А вже у вересні 1948 року в домівках киян запалали блакитні вогники. Найпершими газ у свої оселі отримали мешканці, так званого, будинку Морозова, що на перетині вулиць Володимирської та Льва Толстого.

На той час у складі тресту «Київгаз» входили міжрайонні госпрозрахункові виробничо-експлуатаційні контори, служби газопроводів високого тиску, аварійна служба, автобаза і майстерні з ремонту газової апаратури. Колектив тресту нараховував 120 робітників та інженерно-технічних працівників.

1948 рік вважається початком розвитку всієї газотранспортної системи України. Адже газопровід «Дашава-Київ» тоді був найпотужнішим у Європі – його пропускна спроможність становила близько 2 млрд. куб. метрів газу на рік. У 1951 році газопровід продовжили з Києва через Брянськ до Москви.

У червні 1950 року трест «Київгаз» було перейменовано в Управління газового господарства м. Києва, яке в 1975 році реорганізувалось у виробниче об’єднання (ВО) «Київгаз». У серпні того ж року для зосередження управління газопобутовими підприємствами та організаціями у межах єдиної республіканській організації було створено об’єднання «Укргаз», якому підпорядковується і «Київгаз».

Фундаторами «Київгазу» у період його створення і становлення були Володимир Мусійович Пеньок, Юхим Григорович Флейшмахер і Володимир Федорович Шевченко.

У 1990 році виробниче об’єднання «Київгаз» за рішенням трудового колективу вийшло зі складу «Укргазу». У серпні 1992 року ВО «Київгаз» реорганізувалося і на базі його структурних підрозділів було створено державне комунальне підприємство (ДКП) газового господарства «Київгаз». Тоді ж виробничо-експлуатаційні контори перейменували в управління експлуатації газовим господарством.

Упродовж 1992-1994 років «Київгаз» підпорядковувався Київській міській державній адміністрації, а з липня 1994 року – Київській міській раді народних депутатів.

У 90-х роках підприємство пережило нелегкий період. Обсяги транспортування газу знизилися майже вдвічі (з 6,6 млрд. куб. метрів у 1990 році до 3,5 млрд. куб. метрів у 1998 році). Високий рівень інфляції, падіння життєвого рівня населення, закриття підприємств призвели до різкого зниження оплати наданих послуг з газопостачання та накопичення багатомільйонних боргів за газ.

Лише з 1999 року у Києві почалося поступове щорічне нарощування обсягів транспортування газу. У 2004 році обсяг транспортування збільшився у порівнянні з 1998 роком на 35% і становив 4,7 млрд. куб. метрів.

У 2003 році Київська міська рада реорганізувала ДКП газового господарства «Київгаз» у відкрите акціонерне товариство (ВАТ) «Київгаз», після чого управління експлуатації газовим господарством були перейменовані на філії.

У грудні 2010 року акціонери компанії прийняли рішення перейменувати відкрите акціонерне товариство «Київгаз» на публічне акціонерне товариство «Київгаз».

Нині ПАТ «Київгаз» - лідер серед регіональних газотранспортних компаній України. Цю позицію підприємство здобуло завдяки роботі злагодженої команди професіоналів. Підприємство транспортує і постачає блакитне паливо, забезпечуючи газом промислові, комунально-побутові господарства та населення столиці. «Київгаз» проектує, будує, ремонтує підземні й наземні газопроводи, внутрішнобудинкове газове обладнання, встановлює лічильники, обслуговує котельні та ін.

«Київгаз» – єдина газотранспортна компанія України, яка безвтратно транспортує та постачає газ.

Послуги, які надає ПАТ «Київгаз»:
  1. Постачання природного газу населенню, промисловим, комунально-побутовим та іншим споживачам газу.
  2. Транспортування природного і нафтового газу розподільними трубопроводами (розподілення газу із газотранспортної мережі).
  3. Підключення до газової мережі (підготовка та надання технічних умов на підключення споживачів газу до газових мереж міста; узгодження й експертиза проектів на газифікацію; розробка проектно-кошторисної документації на газифікацію об’єктів тиском до 1.2 Мпа, електрозахист від корозії, комерційні вузли обліку газу).
  4. Встановлення, технічне обслуговування та ремонт вітчизняного та зарубіжного газового обладнання.
  5. Ремонт та повірка побутових і промислових лічильників газу.
  6. Виконання будівельно-монтажних робіт зі спорудження систем газопостачання, прокладання газових мереж.
  7. Здійснення планової та позапланової перевірки вузлів обліку газу юридичних та фізичних осіб та ін.
  8. Продаж газового обладнання.
  9. Надання автотранспортних послуг, технічне обслуговування і ремонт автотранспорту, мийка автотранспортних засобів.

  Для замовлення зазначених послуг та для більш детальної інформації можна зателефонувати в Контакт-центр «Київгазу» за номером (044) 495-04-04.
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua