Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
BAT "Одесагаз"

Адреса: 65003, м.Одеса, вул.Одарія, 1
Телефон: (048) 734-07-39
E-mail: sch@odgaz.odessa.ua

Учитель І.Л.
Голова правління ВАТ "Одесагаз"

7 квітня 1864 р. – в цей день між Одеською міською розпорядчою Думою та підлеглим Баварії Августом Рідінгером був підписаний контракт про будівництво в Одесі газового заводу. До 1913 р. на газовому заводі вироблявся світильний газ для освітлення вулиць міста.

До 1917 р. загальна протяжність газопроводів в Одесі складала понад 80 км., а ліхтарів газового освітлення по місту нараховувалося 2 тис. Період з 1920 р. по 1931 р. був часом розрухи і газовий завод знаходився у стані занепаду. Але у передвоєнні 10 років газовий завод було відновлено, а система газопостачання стала невід’ємною частиною міського газового господарства. Цьому сприяла й доступність газопостачання (27 коп. за 1 куб. м для абонентів).

У період з 1945 р. по 1950 р. відбувається друге народження газового господарства в Одесі. Кількість газифікованих квартир у цей період зростає з 510 у 1945 р. до 5510 у 1950 р., протяжність газопроводів з 12,2 км до 67,3 км. у 1950 р.

Сьогодні акціонерне товариство «Одесагаз», попри економічні, фінансові труднощі, притаманні не тільки нашому підприємству, докладає усіх зусиль для реалізації заходів щодо безаварійної та надійної роботи систем газопостачання.

Одними з основних завдань підприємства є безперебійне й безпечне постачання газу споживачам Одеського регіону, а також втілення передових рішень для економного використання природного газу.

Для їх виконання особлива увага приділяється підвищенню якості обслуговування систем газопостачання, їх своєчасному капітальному ремонту, захисту газопроводів від електрохімічної корозії та інших ушкоджень.

Для стабільної й безпечної роботи системи газопостачання, утримання робочого тиску газу, підприємство застосовує найбільш передові й надійні технології як вітчизняних, так і відомих в усьому світі виробників в цій галузі.

Наприклад, при реконструкції головних газорозподільних пунктів в м.Одесі РП-1, РП-4 була залучена до співробітництва італійська фірма «Pietro Fiorentini», як найбільш перспективна і стабільна, що спеціалізується на постачанні, монтажі та налагоджуванні газового обладнання.

Проводилась також заміна застарілих газорозподільних пунктів (ГРП) на ГРП шафового типу з модернізованим обладнанням для дроселювання газу. На одному з ГРП у м. Одесі встановлено обладнання телеметрії, яке дозволяє за допомогою мобільного зв’язку контролювати параметри газу, який надходить, а також вирішувати питання зберігання обладнання.

У м. Одесі, особливо у її центральній частині, газопроводи збудовані 40-50 років тому. У зв’язку з цим велика вірогідність виникнення аварійних ситуацій в газових мережах. Заміна дільниць газопроводів, а саме сталь на сталь, має низку складностей. Це, наприклад, перекриття руху на вулицях, де будуть проводитись розкопки, залучення значної кількості працівників і техніки, відновлення дорожнього покриття і т. ін., що призводить до великих матеріальних витрат.

Однак, ця проблема вирішується шляхом втілення нових технологій. В основу цього завдання було покладено широке застосування поліетиленових труб і матеріалів, які використовуються при будівництві та ремонті газопроводів.

З метою реалізації програми реконструкції системи газопостачання м. Одеси з застосуванням поліетиленових труб, акціонерне товариство «Одесагаз» використовує технологію французької фірми «Газ де Франс» щодо будівництва газових мереж і відновлення малонадійних газопроводів методом протяжки поліетиленових труб в середині сталевих.

Ця технологія дала змогу у 2-3 рази зменшити витрати на ремонт газопроводів у порівнянні з традиційними методами. У кілька разів зменшується також тривалість проведення робіт, максимально знижуються екологічні наслідки при застосуванні цієї технології.

Метод реновації малонадійних газопроводів не має недоліків. За цим методом зварні з’єднання знаходяться в чітко визначених місцях і їх можна контролювати. З початку застосування вказаного методу в м.Одесі не було випадків витоку газу або розривів у місцях зварювання поліетиленових труб.

Останнім часом ціна на енергетичні ресурси значно зросла. Без повного обліку газу неможлива його економія. Підприємством ведеться кропітка робота з підвищення якості обліку споживаємого газу населенням, промисловими підприємствами і підприємствами комунально-побутового господарства. У акціонерному товариствіі «Одесагаз» встановлено модуль, який дозволяє в автоматичному режимі опитати близько 97% промислових споживачів Одеської області. Це дозволяє в оперативному режимі реагувати на виникнення нетипових ситуацій (перебір планових обсягів газу, позапланова зупинка підприємства і та. ін.)

Спільно з Одеською державною академією будівництва і архітектури ведуться наукові дослідження щодо вирішення такої важливої проблеми, як зниження і попередження виникнення втрат газу. На підставі проведеного аналізу розроблені заходи, які ефективно сприяють вирішенню вказаних питань.

Незважаючи на труднощі з оплатою за природний газ, зниження попиту на зріджений газ, акціонерне Товариство безперебійно і безаварійно забезпечує споживачів м. Одеси і населених пунктів Одеської області газом. Воно виконує заміну старих газопроводів, веде будівництво нових. За останні роки «блакитне паливо» одержали мешканці села.Гидирим Котовського району, села Утконосівка Ізмаїльського району, сіл Павловка та Кам'янка Роздільнянського району, сіл Волкове, Ставковоє, Данилівка, Кірнички Березівського району, села Калинівка, смт.Чорноморське Комінтернівського району.

Тривають роботи з переведення котелень на більш економічний вид палива - газ.

Сьогодні показники роботи Товариства такі:


     - газифіковано квартир: скрапленим газом – 257909, природним газом - 552013;

     - отримують газ: 19 міст, 36 смт, 1133 села;

     - експлуатується 407 ГРП, 1636 ШРП, 25561 будинкових регуляторів тиску;

     - загальна довжина газових мереж – 10807,696 км;

     - встановлено газових лічильників на природному газі - 330697 од.


Президент акціонерного товариства «Одесагаз» Учитель Ігор Леонідович є одним з кращих спеціалістів у галузі газопостачання України. За вагомий особистий внесок у соціально – економічний розвиток України, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю у травні 2003 р. Учителю І.Л. присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник промисловості України», а у грудні 2009 р. він був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню.

КерівникиТелефони
Президент
Учитель Ігор Леонідович
(0482) 34-14-41
Виконавчий директор
Герасименко Віталій Олександрович
(048) 734-07-39
Перший заступник
Шишовський Андрій Олексійович
(0482) 34-14-41
Головний інженер
Затинайко Яків Львович
(048) 723-72-77
Заступник з питань розрахунків за газ, облік, розподіл і транспортування газу
Ізондт Юрій Едуардович
(0482) 34-14-41
Заступник з економічної і претензійної роботи
Філатова Ольга Вікторівна
(048) 723-81-76
Заступник з фінансових питань
Мітюченко Наталія Семенівна
(0482) 35-81-29
Заступник з питань охорони праці
Гузеєв Сергій Володимирович
(048) 723-49-51
Головний бухгалтер
Оргеєва Людмила Володимирівна
(0482) 37-98-93
Диспетчерська служба e-mail: srg@odgaz.odessa.ua
т/ф (048) 723-10-90
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua