Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПAT "Івано-Франківськгаз"

Адреса: вул. Ленкавського, 20, м. Івано-Франківськ, 76010
Телефон: (0342) 50 16 22
Факс: (0342) 50 16 02
E-mail:
boss@gaz.if.ua
Web: www.gaz.if.ua

Історична довідка
Історія газового господарства Прикарпаття розпочалася 140 років тому. 10 червня 1873 р. на засіданні міської ради було прийнято рішення про будівництво газового підприємства в м. Станіславів по вулиці Газовій (тепер Дністровська). За неповних три роки завод був введений в експлуатацію. Тоді ж були прокладені перші газопроводи по вулицях Дністровській, Галицькій, Незалежності, Мазепи, пл. Ринок та Міцкевича. Окрім того, блакитне паливо почали використовувати для освітлення вулиць та магістрату, який розміщувався у Ратуші. Станом на 1877 р. в місті вже працювало 200 громадських та 700 приватних ліхтарів. Година газового освітлення тоді коштувала два авст­рійських цента. Того ж року, 16 червня, розпочалось газове освітлення міського во­кзалу.
На початку XX століття, крім освітлення вулиць, площ і приміщень, газ використовувався для приготування їжі, підігріву води у газових колонках і титанах, а також для обігріву помешкань заможних мешканців міста.
У жовтні 1901 р., у зв'язку з більшим використанням газу і неможливістю розширення заводу по вул. Газовій, та беручи до уваги, що у газовні трапився вибух, магістрат прийняв рішення про будівництво нового заводу на «Лані за Бельведером» (тепер вулиця Ленкавського), з можливим використанням частини обладнання старої газовні. За неповних два роки будівництво було завершене.
У 1927 р. на Прикарпатті розпочали видобувати природний газ, який споживали в містах Києві, Ленінграді, Москві та Мінську. А з 1936 р. на газовому підприємстві в м. Станіславів – виробляти штучний деревний газ, який використовувався для освітлення вулиць з фешенебельними садибами. До речі, на території газового господарства ще до сьогодні існує газгольдер, де раніше зберігався штучний газ, залишилися складські цехи газового заводу.

У довоєнні тридцяті роки XX століття почали користуватися природним газом жителі сіл Ріпне Рожнятівського району та Битків Надвірнянського району, а також мешканці в м. Долина.

Початок нового бурхливого розвитку газифікації припадає на другу половину XX ст., коли у 1955 р. у будинках Станіславова загорівся блакитний вогник природного газу. Далі природний газ отримали мешканці теперішнього міста Калуш.
З того часу будівництво газопроводів у населених пунктах Прикарпаття набирає широкого розмаху. У 1955 р. створено газову контору «Станіславгаз», а у 1957 р.«Калушгаз».
У 1960 р. газифікують інші райцентри області: Коломия, Надвірна, Долина, Тисмениця, Снятин, Рогатин, Тлумач, Косів і, відповідно, створюються газові господарства. У 70-х роках газ постачається до Галича, Рожнятова, Городенки та Богородчан.

У 1964 р. на базі контори «Станіславгаз» створено «Трест промислової та побутової газифікації», який у 1975 р. реорганізовано в об'єднання «Івано-Франківськгаз», що увійшло до складу Республіканського об'єднання «Укргаз». Метою діяльності об'єднання стало забезпечення споживачів області найефективнішим та найбезпечнішим «блакитним паливом», виконання всього комплексу робіт з експлуатації систем газопостачання, проектування, будівництво, ремонт і заміна газових мереж тощо.

Пізніше, відповідно до рішення Державного комітету України по нафті і газу від 14 березня 1994 р. № 122 та Указу Президента України «Про корпоратизацію державних підприємств» від 15 червня 1993 р. №210/93, шляхом перетворення державного підприємства з газопостачання та газифікації «Івано-Франківськгаз» було створено Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Івано-Франківськгаз».

Відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 року № 514-VI та наказу ВАТ «Івано-Франківськгаз» від 30.11.2010 року №361 «Про зміну назви підприємства» Товариство перейменовано на публічне акціонерне товариство «Івано-Франківськгаз» (ПАТ «Івано-Франківськгаз»).

Керівний склад ПАТ «Івано-Франківськгаз»
КерівникСлужбовий телефон
(код 0342)
Адреса електронної пошти
Прокопів Ігор Богданович
В.о. голови правління
50 16 22boss@gaz.if.ua
Пастерніцький Анатолій Іванович
Заступник голови правління
з економічної безпеки, юридичних питань та кадрового забезпечення
50 16 00
Височанський Ігор Іванович
Заступник голови правління-головний інженер
50-16-45
Капущак Ярослав Степанович
Заступник голови правління з іншої діяльності, капбудівництва та постачання
50 16 04
Шульга Віталій Анатолійович
Заступник голови правління з питань газопостачання
50 16 25
Данів Любов Зіновіївна
Заступник голови правління
з фінансово-економічних питань
50 96 68
Батрин Василь Іванович
Головний бухгалтер
50 16 14buhgalter@naftogaz.net
Диспетчер50 16 02limit@naftogaz.net
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua