Газ України
Газ України
 
Головна Мапа сайту Написати листа
 


Урядовий порталУрядовий портал
Нафтогаз УкраїниНафтогаз України
Підприємства з газопостачання та газифікаціїПідприємства з газопостачання та газифікації
ПAT "Харківміськгаз"

Адреса: м. Харків, 61004, вул. Жовтневої Революції 57/59
Телефон: (057) 733-07-14
http://gorgaz.kharkov.ua

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ТА ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

ПАТ «Харківміськгаз» - одне з найбільших підприємств серед газових господарств України, що обслуговує великий і складний комплекс газопостачання міста Харкова: майже 8 тис. км розподільних газопроводів, 500 тис. газифікованих квартир, близько 831 промислових підприємств, більш ніж 3 тис. комунально-побутових об'єктів.
Крім виконання першочергової задачі з безперебійного, надійного і безаварійного забезпечення газом споживачів ПАТ „Харківміськгаз” здійснює наступний комплекс послуг:

   · транспортування природного газу трубопроводами;
   · виконання комплексу робіт з технічного обслуговування підземних і надземних газопроводів і споруд на них, а також газового устаткування газорозподільних пунктів, житлових будівель, комунально-побутових об’єктів, промислових підприємств;
   · розширення, реконструкція, технічне переоснащення та капітальний ремонт газових мереж;
   · ремонт газового обладнання житлових будинків, комунально-побутових об’єктів та газорозподільних пунктів, виготовлення запасних деталей;
   · пусконалагоджувальні роботи на об’єктах газового господарства, технічний нагляд за їх будівництвом та експлуатацією;
   · виконання підрядних робіт з газифікації об’єктів;
   · надання послуг з ремонту та повірки витратомірів, побутових і промислових лічильників газу;
   · надання послуг з ремонту, повірки та технічного обслуговування різних типів газоаналізаторів і газопошукових приладів;
   · проведення контролю, діагностики та аналізу корозійного стану газопроводів, розробка пропозицій та завдань з їх захисту, виконання комплексу налагоджувальних робіт;
   · видача технічних умов, розробка та узгодження проектів на газопостачання житлових будинків, промислових підприємств, комунально-побутових об’єктів.

КЕРІВНИЦТВО ПІДПРИЄМСТВА :
Посада
ПІБ
Голова правління
ПАТ «Харківміськгаз»
Мазур
Дмитро Леонідович
Перший заступник Голови Правління-заступник з постачання та обліку газуЯворовський
Антон Олександрович
Заступник Голови Правління- головний інженерМордовенко
Микола Іванович
Заступник Голови Правління з фінансово-економічних питаньРебенок
Віктор Григорович
Заступник Голови Правління з економічної безпекиКорольов
Михайло Вікторович
Заступник Голови Правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтівІваницький
Юрій Васильович

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ І СТАНОВЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

Історія газових мереж м. Харкова розпочалася 23 грудня 1871 р., коли газовий завод, побудований на Мароховецькій Набережній, почав постачати штучний газ першими газопроводами для освітлення центральних вулиць міста й опалення декількох громадських споруд і житлових будинків.
Пізніше, у 1885 році був заснований Хіміко-технологічний інститут, нині - Харківський Національний Технічний інститут (ХНТІ) «ХПІ», як практичний, технічний інститут з двома відділеннями – механічним і хімічним. При ньому, для навчання студентів хімічного факультету, а також для освітлення території інституту, в 1898 році був побудований Дослідний газовий завод, введення в експлуатацію якого, дало місту можливість прокладати нові газопроводи.
До 1917 року в дореволюційному Харкові було прокладено вже 15 км газопроводів, вулиці міста освітлювали більше 1000 ліхтарів, було газифіковано кілька житлових будинків, адміністративних і громадських будівель.
Початок планового розвитку газопостачання міста було покладено у 1930 р., коли для обслуговування газової системи створено трест "Харгаз". У цьому ж році розпочато будівництво дослідного коксохімічного заводу, що був введений в експлуатацію в 1932 році.
У 1941 р. у місті експлуатувалося вже 50 км газопроводів, було газифіковано 7000 квартир, кілька промислових підприємств і близько 100 комунально-побутових об'єктів.
Початок Великої Вітчизняної війни зупинив розвиток газопостачання м. Харкова майже на два довгих роки. У серпні 1943-го, разом зі звільненням Харкова від німецько-фашистських загарбників, почався період самовідданої праці з поетапного відновлення і будівництва газових мереж міста, газопостачання якого здійснювалося коксовим газом до 1956 року.
У 1956 році почався новий великий етап розвитку, коли міські газові мережі були переведені на природний газ Шебелинського газоконденсатного родовища. Вперше в країні переведення газового господарства з коксового на природний газ проводилося без призупинення постачання і в стислий термін.
З надходженням природного газу почалася масова газифікація міста. Одночасно переводилися на газове опалення котельні, газифікувалися підприємства, комунально-побутові об’єкти, житлові будинки.
У 1980 році було здійснено будівництво кільця газопроводу високого тиску навколо м. Харкова. Місто було переведено на триступеневу систему газопостачання, яка будувалася майже 12 років. Кільце газопроводу високого тиску навколо Харкова з 5-ма газовими розподільними станціями і 11-ма проміжними розподільними пунктами дозволило забезпечити надійне газопостачання міста.
Одночасно продовжували розвиватися міські мережі, будувалися регуляторні пункти, проводилася газифікація великих житлових масивів Харкова - Салтівського, Олексіївського та ін.
У 1995 році державне підприємство „Харківське управління з експлуатації газового господарства” було перейменоване у Відкрите акціонерне товариство з газопостачання та газифікації «Харківміськгаз». На його базі для більш ефективного обслуговування, ремонту, реконструкції і будівництва газових мереж у 1998 році було створено дев'ять районних Управлінь газового господарства - Дзержинського, Київського, Комінтернівського, Червонозаводського, Ленінського, Жовтневого, Московського, Орджонікідзевського, Фрунзенського районів.
У листопаді 2003 року, внаслідок, структурного реформування були об'єднані Управління газового господарства Орджонікідзевского і Фрунзенського та Комінтернівського і Червонозаводського районів.
З квітня 2011 року Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Харківміськгаз» перейменовується на Публічне акціонерне товариство, залишаючи незмінною основну мету своєї діяльності – забезпечення безперебійної, безпечної та безаварійної роботи системи газопостачання м. Харкова. Розвиток цієї унікальної системи продовжуються і понині. Підприємство використовує нові сучасні методи будівництва, ремонту та реконструкції газопроводів, займається впровадженням нової техніки і технологій, реалізує низку заходів із підготовки газових артерій міста до проведення «Євро-2012».
 
 
© ГазУкраїни, 2008
Розробка: Віадук-Телеком
Дочірня компанія "Газ України"
вул. Шолуденка, 1
04116, м. Київ
тел: (044) 537-0538
melnik@gasukraine.com.ua